Άρδας 2014

Άρδας 2014!
20η Συνάντηση Νέων!
22-27/7 – Καστανιές Έβρου

Το φεστιβάλ γιορτάζει τα 20 χρόνια παρουσίας του και έρχεται δυναμικά και αυτό το καλοκαίρι στις Καστανιές του Έβρου, από 22 έως 27 Ιουλίου, να ενώσει χιλιάδες νέους από όλη τη Ελλάδα, την Τουρκία και τη Βουλγαρία. Ένα πενθήμερο μουσικής, κατασκήνωσης, έντασης και ελευθερίας γεμάτο συναυλίες και παράλληλες δράσεις μέσα στο καταπράσινο παραποτάμιο δάσος του ποταμού Άρδα!

Πρόγραμμα συναυλιών

Τρίτη 22/7
20:00 Xana Zoo - Εναλλακτική σκηνή
21:30 Έναρξη 20ης Συνάντησης Νέων - Συμμετέχουν Εκπολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Καστανεών και Σύλλογος Κυριών & Δεσποινίδων Καστανεών
21:45 Stavento - Κεντρική σκηνή
23:00 Lemonostifel - Κεντρική σκηνή
00:00 Blues Wire - Κεντρική σκηνή
01:30 No Yet Name - Εναλλακτική σκηνή

Τετάρτη 23/7
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
Με ποδήλατο στον Άρδα ποταμό: Βιώσιμη μετακίνηση κατά μήκος της νέας ευρωπαϊκής διαδρομής Euro Velo 13 - Iron Cutain Trail ποδηλατική διαδρομή από Έλληνες, Βούλγαρους και Τούρκους ποδηλάτες.
Ποδηλατικές διαδρομές κατά μήκος του ποταμού Άρδα, ποδηλατικές συμβουλές και δωρεάν τεχνικός έλεγχος ποδηλάτων από 23/7 έως 27/7 με δωρεάν διάθεση ποδηλάτων.
19:00 Μουσικοχορευτική παράσταση από τον Αθλητικό Πολιτιστικό Σύλλογο "Danza de la Vida"
21:00 The Bitter Sweet - Κεντρική σκηνή
22:00 Gadjo Dilo - Κεντρική σκηνή
23:00 Locomondo - Κεντρική σκηνή
01:00 Bad Bourbon Blues Band - Εναλλακτική σκηνή

Πέμπτη 24/7
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
20:00 Γιώργος Ιωαννίδης Instrumental Music - Κεντρική σκηνή
21:00 Κίτρινα Ποδήλατα & Πάνος Κατσιμίχας - Κεντρική σκηνή
23:15 Σύλλογος Μουσικών & Φίλων Μουσικής "Δημητρός Αραμπατζής" - Αφιέρωμα στους Black Sabbath και Deep Purple - Κεντρκή σκηνή
01:15 Blowjob - Εναλλακτική σκηνή
01:45 Υπό Κατασκευήν - Εναλλακτική σκηνή

Παρασκευή 25/7
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Τσουβαλοδομίες
19:00 Desperados - Εναλλακτική σκηνή
20:00 ClockWise Accustic - Εναλλακτική σκηνή
21:00 Lava & Εύα Κανατά, Paul D, Mad Feel, Dj Mika - Κεντρική σκηνή
22:30 Μιχάλης Χατζηγιάννης & Βασίλης Αξιώτης, Άννα-Μαρία Μπιλίδα - Κεντρική σκηνή
01:00 Ακριτικός Ήχος & Ευθυμία Καλεντζίδου - Εναλλακτική σκηνή

Σάββατο 26/7
10:30 Ε85 Motoclub Orestiada - Μονοήμερη εκδρομή σε Μικρή Δοξιπάρα-Ζώνη - Αρχαιολογικός χώρος και χωριά του Β.Έβρου
Τουρνουά Σκάκι
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Διαγωνισμός Καρπουζοφαγίας
19:00 The Coconaut Rockers - Εναλλακτική σκηνή
20:00 Stop - Εναλλακτική σκηνή
21:00 Dilek Koc - Κεντρική σκηνή
22:30 Χάρις Αλεξίου & Nouveau Sextet - Κεντρική σκηνή
00:30 Θοδωρής Κοτονιάς - Ειρήνη Νικολάου & Μακρινά Ξαδέρφια - Κεντρική σκηνή

Κυριακή 27/7
09:00 Of Road Games
10:30 E85 Motoclub Orestiada - Μονοήμερη εκδρομή σε Αδριανούπολη-Σβίλεγκραντ
Τουρνουά Σκάκι
11:00 Πρωτάθλημα Beach Volley
Πρωτάθλημα Τάβλι
17:30 Διαγωνισμός Μακαρονοφαγίας
20:00 The Basement Blues Band - Κεντρική σκηνή
21:30 Λάκης Παπαδόπουλος - Γιάννης Γιοκαρίνης - Νίκος Ζιώγαλας - Κεντρική σκηνή
23:00 Γιώργος Μαργαρίτης - Κεντρική σκηνή
01:00 Ζαφείρης Πασιαλής - Κεντρική σκηνή

Εισιτήρια
Ημερήσια είσοδος: 10 €
Κάρτα διαρκείας: 30 €
Κάρτα διαρκείας (από προπώληση): 25 €
Κάρτα κατασκηνωτή: 35 €
Παιδικό-Μαθητικό εισιτήριο (ισχύει μόνο για 22/7): 5€

Προπώληση καρτών διαρκείας
Γραφεία ΔΗ.Κ.Ε.Π.Α.Ο - Κωνσταντινουπόλεως 59
Δημοτική Τηλεόραση Ορεστιάδας - Πεζόδρομος Σοφίας Νικολάου
Βιβλιοπωλείο Εμμανουηλίδου - Κωνσταντινουπόλεως 215
Ζαχαροπλαστείο Γκεντσίδης Δημήτριος - Κωνσταντινουπόλεως 199
Ηλεκτρονικά στο 123tickets.gr

Write a comment

Comments: 0